14.07.2022 - Lajme

Dhoma e Biznesit të Diasporës nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin Polis

Sot në Tiranë, në hapësirat e Universitetit Polis u mbajt Tryeza e Opinioneve me Dhomën e Biznesit të Diasporës Shqiptare....

Lajmet
Lajme
14, Jul 2022
Sot në Tiranë, në hapësirat e Universitetit Polis u mbajt Tryeza e Opinioneve me Dhomën e Biznesit të Diasporës Shqiptare. Në kuadër të këtij aktiviteti u nënshkrua Marrëveshje Bashkëpunimi mes...
Lajme
05, Jul 2022
Për herë të parë në Prishtinë po mbahet Forumi Ekonomik Gjermano-Kosovar. Aktiviteti i nisur ditën e  djeshme dhe do të mbyllet ditën e nesërme. Ky Forum, i organizuar nga Oda...
Lajme
24, Jun 2022
Rrjeti i Lidershipit Europian (RrLE) lançon Programin shumëvjeçar për vendet e Ballkanit. Kjo konferencë u mbajt në Londër në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, në Pallatin Westminster, të premten më...
Lajme
14, Jul 2022
Sot në Tiranë, në hapësirat e Universitetit Polis u mbajt Tryeza e Opinioneve me Dhomën e Biznesit të Diasporës Shqiptare. Në kuadër të këtij aktiviteti u nënshkrua Marrëveshje Bashkëpunimi mes...
Lajme
05, Jul 2022
Për herë të parë në Prishtinë po mbahet Forumi Ekonomik Gjermano-Kosovar. Aktiviteti i nisur ditën e  djeshme dhe do të mbyllet ditën e nesërme. Ky Forum, i organizuar nga Oda...
Lajme
24, Jun 2022
Rrjeti i Lidershipit Europian (RrLE) lançon Programin shumëvjeçar për vendet e Ballkanit. Kjo konferencë u mbajt në Londër në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, në Pallatin Westminster, të premten më...
Lajme
06, Jun 2022
Nën organizimin e Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani dje në Dyseldorf u mbajt Takimi Tradicional Letrar “Azem Shkreli”. Ky manifestim mbahet për çdo vit në qytete...
Lajme
03, Jun 2022
Lazim Destani mori pjesë në Tubimin Ndërkombëtar të Berlinit. Ky është një aktivitet që zhvillohet çdo vit me ftesë të deputetëve të grupit të mëngjesit në Bundestagun gjerman. Midis të...
Lajme
30, May 2022
Lazim Destani merr pjesë në Forumin Ekonomik Financiar të Shkupit që mbahet këto ditë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ky është edicioni i dytë i konferencës vjetore ndërkombëtare inicuar...
Lajme
28, May 2022
Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani, ishte pjesë e Forumit të Bizneseve të Diasporës që i zhvilloi punimet me datë 27-28 maj në Prishtinë. Këtu morën pjesë rreth 120 biznese nga...
Lajme
27, Apr 2022
SOFJE – Për dy ditë me radhë (26-27 prill) në Sofje i zhvilloi punimet Samiti “Bashkimi Europian takon Ballkanin”, ku u trajtuan tema të ndryshme nga aktualiteti si, lufta në...
Lajme
25, Mar 2022
Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar ditën e sotme një takim në Tiranë me partnerë, donatorë dhe palët e interesit ku prezantoi “Perspektivat e reja të investimit në...
Lajme
10, Feb 2022
Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare Z. Lazim Destani ka zhvilluar ditën e djeshme një takim me z. Nebi Hoxha, kryetar i Odës Ekonomike të Maqedonisë...
Lajme
09, Dec 2021
Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore ka mbajtur ditën e sotme eventin e përvitshëm “Top 100™”. Emër ky i cili tashmë është edhe i mbrojtur me markë tregtare. Në këtë ngjarje...
Lajme
23, Oct 2021
Presidenti i nderit të Dhomës së Biznesit të Diasporës, sipërmarrësi dhe filantropi Lazim Destani është nderuar ditën e sotme me çmimin “Nënë Tereza”. Ky çmim iu akordua z. Lazim Destani...
Lajme
23, Oct 2021
U zhvillua paraditen e sotme aktiviteti vjetor “Takimi i Shkodrës”. Qyteti i Shkodrës ka bërë bashkë personalitete të ndryshme nga trevat tona, veprimtarë e figura të shquara nga jeta kulturore,...
Lajme
24, Sep 2021
Kompania Ecolog International, në pronësi të familjes së Lazim Destanit, këto ditë ka dhuruar dhjetë autoambulanca për spitalet e Maqedonisë së Veriut. Autoambulancat janë të kompletuara me pajisjet dhe aparaturën...
Lajme
02, Jul 2021
Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani ndodhet këto ditë në Ohër të Maqedonisë së Veriut ku po merr pjesë në konferencën dy-ditëshe që mbahet më 1-2 korrik, “Vendet e Ballkanit –...
Lajme
16, Jun 2021
Sot më 16 qershor, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Remitancave, në Tiranë u mbajt aktiviteti i organizuar nga Agjencia Kombëtare e Diasporës me mbështetjen e Bankës së Shqipërisë dhe...
Lajme
17, Mar 2021
Lazim Destani i bën thirrje shtetasve nga Maqedonia e Veriut që jetojnë jashtë shtetit të regjistrohen sa më parë pasi procesi përfundon më 21 prill. Statusi i plotë “Apel mërgimtarëve...
Lajme
04, Feb 2021
Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës ka promovuar sot librin “Demografia e Kosovës” me autor, Akadmik Hivzi Islami. Shtypjen e kësaj vepre shkencore e financoi filantropi Lazim Destani. Libri...
Lajme
08, Jan 2021
Me rastin e përfundimit të punës prej më se 30 vjetësh në Kongresin Amerikan, Lazim Destani e ka çmuar lart dhe e ka falënderuar Kongresistin Eliot Engel për rolin e...
Lajme
22, Dec 2020
Dje, më 21 dhjetor, u mbajt takimi përmbyllës për vitin 2020 i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare me ç’rast në përgjithësi u evidentuan aktivitetet e kryera gjatë vitit që...
Lajme
08, Dec 2020
Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare, një bashkëpunim i Shoqatës së Mjekëve Shqiptarë në Gjermani me ACMS (Albanian Committee of Medical Students) dhe Shoqatës Mjekësore Shqiptare në Mbretërinë e Bashkuar u zhvillua...
Lajme
24, Nov 2020
Këto ditë nëntori, në vigjilje të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, më sollën në kujtesë ngjarjen e largët të vitit 1992. Në atë vit, me rastin e 80 vjetorit të...
Lajme
18, Nov 2020
Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare kremtoi sot njëvjetorin e themelimit të saj. Një ngjarje kaq e madhe do ishte dukur krejtësisht ndryshe në kushte normale, pra për shkak të...
Lajme
31, Oct 2020
Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporësm, Lazim Destani është takuar me deputetin e Budenstagut gjerman, Peter Beyer. Ata diskutuan dhe shkëmbyer mendime mbi tema të ndryshme që...
Lajme
28, Oct 2020
Këtë të mërkurë u mbajt Forumi Ballkanik mbi Antisemitizmin, unik në llojin e vet. Forumi u organizua nga Combat Anti-Semitism Movement në bashkëpunim me Parlamentin e Shqipërisë. Pjesë e këtij...
Lajme
10, Oct 2020
Presidenti i Nderit të Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare Lazim Destani uron fituesin e çmimit të Nobelit për Paqe për vitin 2020. Ky çmim këtë vit u fitua nga...
Lajme
06, Oct 2020
Filantropi dhe sipërmarrësi Lazim Destani ka zhvilluar ditën e sotme një takim me presidentin e Kosovës, z. Hashim Thaçi. Në takimin e mbajtur në ambientet e Klubit Ekonomik të Dyzeldorfit...
Lajme
29, Sep 2020
Sot në Dyzeldorf u mbajt Takimi Tradicional Letrar “Azem Shkreli”. Nën organizimin e Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani ky manifestim mbahet për çdo vit në qytete...
Lajme
12, Sep 2020
Filantropi i njohur si dhe anëtar i Këshillit Koordinues të Diasporës, Lazim Destani, sot i bëri një vizitë Klinikës Kirurgjike “Shën Klimenti i Ohrit” për të ndjekur nga afër rrjedhën...
Lajme
28, Jul 2020
Në fillimi i këtij muaji Gjermania e ka marrë presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. Me këtë rast, Këshilli Koordinues i Diasporës (KKD) i ka dërguar Kancelares gjermane Angela Merkel urimet...
Lajme
22, Jul 2020
Pesë mijë komplete testimi për COVID-19 u dorëzuan sot në ambientet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri. Në bashkëpunim me Dhomën e Biznesit të Diasporës këtë donacion...
Lajme
22, Jul 2020
President nderi i Dhomës së Biznesit të Diasporës dhe kompanisë “Ecolog”, Lazim Destanit, Nazmi Viqa nga “ABBRUCH AWR” si dhe Remzi Ejupi i kompanisë “Eurokoha” i kanë dhuruar dy mijë...
Lajme
15, Jul 2020
Biznesmeni dhe filantropi Lazim Destani në Dyzeldorf zhvilloi një takim me Konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Kosovës, z. Arjan Kashtanjeva. Gjatë këtij takimi ata diskutuan mbi tematika të ndryshme të...
Lajme
03, Jul 2020
Mjekët shqiptarë kudo në botë gjatë pandemisë janë më pranë se kurrë me vendlindjen e tyre. Gjithmonë të gatshëm për të dhënë mendimin e tyre profesional duke shpjeguar çfarë po...
Lajme
16, Jun 2020
Filantropi i njohur si dhe Anëtar i Këshillit Koordinues të Diasporës, Lazim Destani, ka hedhur poshtë zërat se mund të kandidojë për kryeministër në Maqedoninë e Veriut në zgjedhjet që...
Lajme
11, Jun 2020
Në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës sot janë dorëzuar 15 mijë teste për COVID-19 tre ndërmarrësit e suksesshëm shqiptarë, Lazim Destani, përfaqësues i “Ecolog”-ut, Remzi Ejupi nga “Eurokoha”...
Lajme
05, Jun 2020
Anëtari i Këshillit Koordinues të Diasporës, Lazim Destani sërish ka ndërmarrë një nismë për t’i ardhur në ndihmë vendlindjes. Së bashku me sipërmarrës të tjerë nga diaspora, ai ka siguruar...
Lajme
28, May 2020
Sipërmarrësi dhe filantropi i njohur shqiptar Lazim Destani ka uruar shefin e ri të inteligjencës amerikane John Ratcliffe për detyrën e re. Në mesazhin e tij anëtari i Këshillit Koordinues...
Lajme
18, May 2020
Kompania Ecolog International e filantropit Lazim Destani ka zgjedhur t’u vijë në ndihmë duke u dhuruar kupona mijëra familjeve në Tetovë si dhe në komunat përreth. Me anë të kuponave...
Lajme
09, May 2020
Nisma solidare e kompanisë “Ecolog International” dhe familjes së filantropit Lazim Destani, vazhdon edhe në Shqipëri. Qindra tableta do të shpërndahen për nxënësit e shkollave 9-vjeçare, të familjeve në nevojë,...
Lajme
08, May 2020
Pas Maqedonisë, mijëra tableta nisin të shpërndahen dhe në Kosovë, të dhuruara nga “Ecolog” dhe familja e Lazim Destanit, për nxënës nga familje në nevojë. “Përgjatë periudhës që po përballemi...
Lajme
25, Apr 2020
Përpjekjet për t’i dalë në ndihmë popullatës sonë në këtë periudhë pandemie janë obligim i secilit që e ka këtë mundësi dhe ato po inkurajojnë gjithnjë e më shumë. Ndihem...
Lajme
23, Apr 2020
Motra e Vëllezër të nderuar, Në këtë periudhë të vështirë pandemie të shkaktuar nga virusi Covid-19, si -Anëtar i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe si -Kryetar Nderi i Rrjetit Global...
Lajme
17, Apr 2020
Anëtari i Këshillit Koordinues të Diasporës, sipërmarrësi dhe filantropi shqiptar Lazim Destani nisur nga situata e vështirë në të cilën gjendet mbarë bota për shkak të pandemisë globale u ka...
Lajme
04, Apr 2020
Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në një intervistë dhënë për Gazetën e Diasporës, vë theksin tek domosdoshmëria e krijimit të një klime të përshtatshme biznesi për investime...
Lajme
27, Feb 2020
Me rastin e festës së Pavarësisë së Kosovës Lazim Destani e vizitoi Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës, e hapur rishtazi në Landin, North Rhine-Westphalia (NRW). Fillimisht, z. Destani...
Lajme
25, Jan 2020
Në kuadër të Ditës Kombëtare të Diasporës Shqiptare, më 18 dhjetor 2019, në Tiranë u zhvillua mbledhja e parë e Këshillit Koordinues të Diasporës. Ky takim kishte për qëllim diskutimin...
Lajme
14, Jan 2020
Përurohet shtatorja e themeluesit të Universitetit dhe “Flakadani i Kujtesës”, dy vepra arti këto, dhuratë Universitetit nga filantropi Lazim Destani. Plot një çerekshekulli përpjekjesh të pafundme për arsimimin dhe universitetin...
Lajme
14, Jan 2020
Lazim Destani, President Nderi i Dhomës Nën organizimin e Fondit Shqiptar për Zhvillimin e Diasporës dhe me mbështetjen e Ministrit të Shtetit për Diasporën, më 27 nëntor 2019, në Tiranë...
Lajme
26, Dec 2019
I prekur thellë nga pasojat e tërmetit që goditi Shqipërinë, Lazim Destani viziton qytetet që e pësuan nga kjo fatkeqësi natyrore. Lëkundjet e tokës lanë pas dhjetëra viktima, qindra të...
Lajme
12, Nov 2019
I ftuar nga organizatori i Kongresit, Unioni i Bizneseve Shqiptaro-Gjermane në Gjermani, Lazim Destani mori pjesë në Kongresin e II-të Ekonomik që i zhvilloi punimet më 9-10 nëntor në Frankfurt....
Lajme
28, Oct 2019
Lazim Destani i priti Anëtarët e Këshillit Koordinues të Diasporës, njësi e Ministrisë së Diasporës e R. Shqipërisë, në takimin e mbajtur më 12-13 tetor në Dyzeldorf, Gjermani. Në këtë...
Lajme
28, Oct 2019
Kryetari i Bordit Këshillëdhënës të Ecolog-ut, z. Lazim Destani, në zyrat e kompanisë në Tetovë e priti për vizitë Ambasadoren britaneze në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Shkëlqesinë e Saj...
Lajme
28, Oct 2019
Tetovë, 2 tetor 2019 – Një shkollë fillore e qytetit të Tetovës në Maqedoninë e Veriut është projekti i kohës së fundit i filantropit nga po ky vend, Lazim Destani....
Lajme
07, Jun 2019
Lazim Destani merr pjesë në këtë konferencë tre-ditëshe ku po realizon një agjendë të ngjeshur takimesh. Konferenca, që ndryshe njihet si „Lutjet e Mëngjesit“, sivjet është e 24-ta me radhë...
Lajme
22, May 2019
Klubi i futbollit Shkëndija, të dielën më 19 Maj 2019, e ngriti trofeun për titullin e kampionit të stinorit 2018/2019. Menjëherë të nesërmen erdhën urimet e përzemërta nga numri një...
Lajme
22, May 2019
Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani, mori pjesë në konferencën e posaçme të Forumit Ekonomik të Vienës, me temë: "Vienna Economic Talk...
Lajme
14, Mar 2019
Lazim Destani dekorohet me çmimin “Shqiponja e Artë e Diasporës” dhe “Ambasador i Kombit”, në kuadër të Samitit të dytë të Diasporës, i cili zhvilloi punimet në Tiranë. Në ceremoninë...
Lajme
14, Mar 2019
Lazim Destani mori pjesë në Samitin e II-të i Diasporës Shqiptare, që u mbajt në Tiranë. Në ceremoninë e hapjes së Samitit morën pjesë autoritete shtetërore nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia...
Lajme
21, Nov 2018
Lazim Destani mori pjesë në Forumin Ekonomik të Vienës që këto ditë i zhvilloi punimet mbi temën “Bashkëpunimi Rajonal si pjesë e Integrimit Europian. Digjitalizimi në Ballkan”. Ky Forum jubilar,...
Lajme
29, Oct 2018
Lazim Destani mori pjesë në ceremoninë inauguruese të përfundimit të punimeve për Rinovimin e Varrezave të Tetovës. Ishte ky një projekt që u realizua me mbështetje nga vet filantropi Destani...
Lajme
29, Oct 2018
Këto ditë në Tetovë, filantropi Lazim Destani vizitoi Universitetin e Europës Juglindore ku e priti Akademiku, Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti, i zgjedhur rishtas në postin e rektorit të këtij universiteti....
Lajme
10, Jul 2018
Një ditë pas festës së Pavarësisë, Eliot Engel në Nju Jork i dhuron Lazim Destanit flamurin amerikan i cili, për të nderuar biznesmenin dhe filantropin shqiptar, u valëvit mbi Kongresin...
Lajme
03, Jul 2018
Lazim Destani mori pjesë në Forumin me temë, Siguria në Ballkanin Perëndimor, organizuar nga European Leadership Network (ELN) që u mbajt në fillim të këtij muaji në Londër.Forumi për Sigurinë...
Lajme
27, Jun 2018
Lazim Destani ishte nikoqir dhe pjesëmarrës në takimin e kryesive të degëve europiane të Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare (RrBDSh) që këto ditë u mbajt në Dyzeldorf. Në këtë...
Lajme
08, Jun 2018
Lazim Destani ka zhvilluar diskutime me aktivistin e të drejtave të fëmijëve dhe fitues i Çmimit Nobël për Paqe, indianin Kailash Satyarthi, te Klubi ekonomik në Dyzeldorf. Lazim Destani sot...
Lajme
30, May 2018
Lazim Destani uroi KF ‘Shkëndija’ me rastin e përfundimit me sukses të stinorit 2017/2018. Me këtë rast, në emër të Klubit dhe në emrin e tij personal, Lazim Destani falënderoi...
Lajme
21, May 2018
Lazim Destani, Kryetar Nderi i Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare mori pjesë në konferencën “Diaspora Flet” e cila u mbajt në Prishtinë nën organizimin e Organizatës joqeveritare ‘Germin’. Në...
Lajme
03, May 2018
Lazim Destani, i ftuar si Kryetar Nderi i Rrjetit Global të Bizneseve Shqiptare në Diasporë, mori pjesë duke i ndjekur punimet e takimit të parë të anëtarëve Premium të Unionit...
Lajme
02, May 2018
Lazim Destani me ftesë të Lidhjes Shqiptare në Botë, mori pjesë në kuvendin zgjedhor të Lidhjes, në Zagreb të Kroacisë. Atje ai takoi vëllezërit Mikel e Simon Kuzhnini si dhe...
Lajme
30, Apr 2018
Lazim Destani, i ftuar në festën e ditëlindjes së Mbretëreshës, ishte pjesë e këtij manifestimi të organizuar nga Ambasada e Britanisë në Maqedoni. Ngjarja që shënoi ditëlindjen e nëntëdhjetedytë të...
Lajme
13, Apr 2018
Lazim Destani, në  hapësirat e Wirschaftclub në Dyzeldorf, priti delegacionin e Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare të kryesuar nga kryetari i Rrjetit, Nazar Mehmeti. Këtë vizitë Mehmeti e realizoi...
Lajme
27, Feb 2018
Lazim Destani dhe Pandeli Majko, Ministër i Shqipërisë për Diasporën, në zyrat e familjes Destani në Dyzeldorf kanë diskutuar mbi mundësitë e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë. Gjatë këtij takimi që...
Intervistat
19, Feb 2018
Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqiptar pas Pavarësisë së Shqipërisë. Luftërat dhe përpjekjet shekullore për...
Lajme
19, Jan 2018
Lazim Destani, me rastin e fillimit të këtij viti, merr pjesë në një pritje private në Klubin Ekonomik (Wirtschaftsclub) në Dyzeldorf. Ky takim i bëri bashkë 400 mysafirë të shquar...
Lajme
05, Dec 2017
Lazim Destani, nëpërmjet një ceremonie të veçantë në kuadër të shënimit të 23 vjetorit të Universitetit të Tetovës nderohet me titullin Doctor Honoris Causa. Ky titull i jepet Lazim Destanit...
Lajme
30, Nov 2017
Lazim Destani priti në takim delegacionin me përfaqësues të lartë nga Shqipëria dhe Kosova që ishin pjesë e konferencës “Dialogu me Diasporën” në Gjermani, organizuar nga ana e Konsullatës së...
Lajme
29, Nov 2017
Lazim Destani foli mbi rëndësinë e ligjit dhe rendit, tregjeve efektive dhe marrëdhënieve me investuesit e huaj për rritjen e investimeve në rajon. Këtë pikëpamje ai e paraqiti në Forumin...
Lajme
19, Sep 2017
Lazim Destani takoi kryeministrin e Republikës së Afrikës Qendrore (RAQ), Simplice Sarandji. Në këtë takim ata shkëmbyen pikëpamjet e tyre mbi mundësitë e bashkëpunimit dhe zhvillimit ekonomik në vendet afrikane....
Lajme
04, Jun 2017
I ftuar nga kryeparlamentari gjerman Prof. Dr. Norbert Lammert, Lazim Destani merr pjesë në mbledhjen e 22-të ndërkombëtare në Berlin, organizuar nga Bundestagu Gjerman. Në këtë takim morën pjesë deputetë...
Lajme
01, Jun 2017
Lazim Destani mori pjesë në konferencën e organizuar nga Instituti ASPEN në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë dhe Ambasadën e Çekisë në Berlin. Në këtë ngjarje...
Lajme
22, Apr 2017
Lazim Destani, kryetar nderi i Rrjetit Global të Bizneseve Shqiptare, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Memorandumit për Bashkëpunim mes Rrjetit dhe USAID-it. Në këtë ceremoni, USAID-in e përfaqësoi...
Lajme
21, Apr 2017
Forumi Ekonomik i Prodhuesve Shqiptarë u mbajt në Pejë. Ky forum i solli së bashku një varg entitetesh ekonomike si, Rrjeti Global i Bizneseve të Diasporës Shqiptare, Klubi i Prodhuesve...
Press
02, Feb 2017
Destani pati një takim të ngrohtë miqësor me Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson  Uashington, 2 shkurt 2017 – Biznesmeni dhe filantropi shqiptar, Lazim Destani, i cili po qëndron në vizitë në...
Intervistat
27, May 2015
Unë kam besim dhe të ardhmen e shikoj me optimizëm. Afaristi i mirënjohur i përmasave globale z. Lazim Destani, në cilësinë - Kryetar Nderi i Unionit të Bizneseve të Diasporës...
Press
25, May 2015
Ahmetaj fton diasporën për investime, pas garës për zonat e lira ekonomike - “Shqipëria dhe Kosova duhet të kenë një treg të përbashkët, pa asnjë pengesë. Pasi barrierat aktuale janë...
Press
23, Jan 2015
Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, i bëri sot një vizitë miqësore biznesmenit dhe filantropit të njohur shqiptarë nga Tetova, Lazim Destani, në hapësirat e kompanisë “Ecolog International”. Vizita...