2020/05/18

COVID-19 / Lazim Destani ndihmon mijëra familje në Maqedoninë e Veriut

Kompania Ecolog International e filantropit Lazim Destani ka zgjedhur t’u vijë në ndihmë duke u dhuruar kupona mijëra familjeve në Tetovë si dhe në komunat përreth.

Me anë të kuponave secili përfitues mund të shkojë në marketet e përzgjedhura dhe të marrë produkte ushqimore, apo edhe ato të higjienës.

Anëtari i Këshillit Koordinues të Diasporës, Destani bën thirrje nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook që bizneset të jenë sa më pranë familjeve në nevojë gjatë kësaj periudhe të vështirë pandemie.

Sipas tij, blerja e produkteve vendase është mbështetje gjithashtu edhe për prodhuesit dhe ekonominë e vendit.

Kjo ndihmë nga Lazim Destani dhe Ecolog International vjen menjëherë pas dhurimit të mijëra tabletave për ndjekjen e mësimit online që Ecolog u bëri studentëve që vijnë nga familjet në nevojë anembanë Maqedonisë së Veriut, Kosovës, Shqipërisë dhe Luginës së Preshevës

Artikuj të ngjashëm
25.03.2022
Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar ditën e sotme një takim në Tiranë me partnerë, donatorë dhe palët...
10.02.2022
Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare Z. Lazim Destani ka zhvilluar ditën e djeshme një takim...
09.12.2021
Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore ka mbajtur ditën e sotme eventin e përvitshëm “Top 100™”. Emër ky i cili tashmë...